Fotogalerie


Sławno

Sławno 2013Płoty Sławno 2013


Płoty

Płoty 2013Płoty 03.05.2013


Płoty

SZTACHETKA 2012PŁOTY 22.09.2012

XVI Międzynarodowy Bieg Uliczny "O Sztachetkę - Płoty 2012" Celem tej imprezy jest propagowanie biegu jako najlepszej formy wypoczynku. Przybyli do nas biegacze zza wschodniej jak i zachodniej granicy. Wielki tłum oklaskiwał wytrwałych sportowców. Na tą sportową akcję przyjechała także zaprzyjaźniona Orkiestra z Nowin. Przemarsz dwóch orkiestr, każda weszła z innej strony miasta, lecz ostatecznie spotkały się w centralnym punkcie, aby dać wspólny koncert. Dyrygował Kapelmistrz Pan Józef Janaszek i Pan Bolesław Skrzyniarz a także nasz Kapelmistrz Pan Kamil Grochowski. .


Płoty

Próba 2012PŁOTY 21.09.2012

Próba MOD z Orkiestrą z Nowin Na zaproszenie naszego Prezesa Pana Franciszka Gródeckiego przyjechali do nas muzycy ze swoimi Kapelmistrzami Józefem Janaszkiem i Bolesławem Skrzyniarzem. Obydwie orkiestry zasiadły obok siebie w sali Strażaka a batutę dzierżyli kolejno Kapelmistrzowie z Nowin i nasz Pan Kamil Grochowski."FANTASTYCZNA PRÓBA" jedno wielkie brzmienie, które porażało momentami upojnymi frazami muzycznymi. Orkiestry już wcześniej miały okazję grać razem, latem gdy byliśmy na Warsztatach Muzycznych w Morawicy. Jak widać przyjaźnie i sympatie nadal trwają. .


Płoty

DożynkiPŁOTY 15.09.2012

Dożynki Tegoroczne Święto Dożynkowe w naszym mieście miało początek jak zwykle w naszym parku.Muszla Koncertowa ozdobiona kolorowymi wieńcami, przygotowana do odprawienia Mszy świętej.Naszą rolą było zagrać dla mieszkańców naszego miasta podczas tej Świątecznej Mszy. Wszystko wypadło wspaniale. Młodzież świetnie zagrała pod batutą naszego Pana Kapelmistrza. .


Połczyn Zdrój

POŁCZYN 2012POŁCZYN ZDRÓJ 01.09.2012

XII Euroregionalne Spotkanie Łowiecki Święto Łowieckie połączone z muzyką klasyczną na scenie Amfiteatru. Koszalińska Wielka Orkiestra Symfoniczna wraz z zespołem VOX. Nasza Orkiestra prezentowała się w musztrze i przemarszu przez całe miasto od kościoła aż po Amfiteatr. Nasza wspaniała młodzież fachowo przygotowana przez Pana Kamila, choć bez jego obecności pokazała rewelacyjny występ. Całe miasto mogło zobaczyć zjawiskową prezentację, której nie mają na co dzień. .


Dobra Szczecińska

Dobra Szczecińska 2012DOBRA SZCZECIŃSKA 15.08.2012

Dożynki Ogromna impreza przygotowana przez lokalne władze i Gminny Dom Kultury w Dobrej Szczecińskiej. Przybyła na festyn wielka rzesza biesiadników z gminy a także mieszkańcy Szczecina. Największą i zaszczytną rolę odegrała nasza Orkiestra. Początek obchodów stanowiła Msza Święta, po mszy w korowodzie prowadzonym przez Mażoretki ,cały tłum z wieńcami dożynkowymi przemaszerował na ogromny plac. Tam dopiero zaczęła się wielka biesiada. Nasza Orkiestra dała wystrzałowy pokaz Musztry, utwory porywały publiczność do zabawy Zebraliśmy gromkie brawa i zaproszenie na kolejne występy. .


POGORZELICA

POGORZELICA 2012POGORZELICA 14.08.2012


BUSKO ZDRÓJ

BUSKO ZDRÓJ  2012BUSKO ZDRÓJ 2012


Łobez

Łobez 2012ŁOBEZ 01.07.2012.

Wojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych. Nasza Orkiestra wzięła udział w tym przeglądzie zajmując zaszczytne I Miejsce w Musztrze Paradnej i drugie miejsce w koncercie scenicznym, ustępując miejsca jedynie Orkiestrze gospodarzy, którzy wygrywają co roku niezależnie od tego z jakimi orkiestrami idzie im się zmierzyć. Ciężka praca Pana Kapelmistrza i Pani Choreograf zostały tak wspaniale docenione przez Jurorów, którym przewodniczył kompozytor i Prezes Ogólnopolskiego Związku Chórów i Orkiestr Franciszek Suwała.Nasza młodzież pokonała 9 Orkiestr Dętych i 4 Big-Bandy z naszego województwa i Północnej Polski. Ciężka i mozolna praca naszej młodzieży została nagrodzona pięknymi pucharami, które potwierdzają nasz niewątpliwy SUKCES. .


Płoty

Jubileusz Jubileusz ZSP 65-lecie 23.06.2012 r.

65 Jubileusz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Obchody tego święta zaczęły się w Kościele Parafialnym w Płotach, gdzie nie zabrakło naszej oprawy muzycznej. Po Mszy Św. w radosnym korowodzie byłych absolwentów i nauczycieli szkolnych, marszowym krokiem udaliśmy się przed budynek szkolny i tam zagraliśmy krótki koncert. Z wielką przyjemnością obserwowaliśmy wzruszone twarze słuchaczy, którzy nie szczędzili braw i pochlebnych słów pod naszym adresem.


Dębno

Debno Dębno Kroniki 16.06.2012 r.

W Dębnie odbyły się Wojewódzkie Zawody Pożarnicze. Tam także ogłoszono wyniki VIII Wojewódzkiego Przeglądu Kronik. Do konkursu została również zgłoszona nasza kronika, którą zaczęła prowadzić Pani Danusia Pol, zaczynając swoją przygodę z kroniką od daty przybycia nowego Kapelmistrza Pana Kamila Grochowskiego. Kronika zawiera wszystkie ciekawostki, nasze osiągnięcia, dokumentowane są wszystkie wyjazdy, próby oraz koncerty. W kronice możemy zaobserwować to jak zmienia się cały wizerunek naszej orkiestrowej młodzieży. Jak wspaniałym dziełem może poszczycić się nasze Miasto i Powiat. Kronika została sklasyfikowana na II miejscu i została przekazana do Ogólnopolskiego Konkursu Kronik, który odbędzie się w Opatowie koło Sandomierza.


Płoty

Zawody Zawody LZS 12.06.2012 r.

Zawody Ludowych Zespołów Sportowych. Przybyły do Płot sportowe reprezentacje z wielu miast by tu u nas w Płotach zmagać się w różnych konkurencjach. Jednym słowem wielkie święto sportu. Takie wydarzenie nie mogło się odbyć bez naszego udziału. Po uroczystym wprowadzeniu ekip sportowych na murawę boiska Polonii Płoty, Orkiestra odegrała Hymn Państwowy. Po oficjalnym otwarciu zawodów nastąpiły pokazy Mażoretek grupy młodszej, oraz grupy starszej. Dziewczyny prezentowały układy taneczne opracowane przez Panią Choreograf Agnieszkę Kraszewską. Wisienką na torcie był pokaz musztry paradnej w wykonaniu całej Orkiestry.


Trzebiatów

Sikawki Konne Trzebiatów Sikawki Konne 09.06.2012 r.

Tego dnia w Trzebiatowie odbyły się VIII Międzynarodowe Zawody Sikawek Konnych. Impreza organizowana co roku pokazuje sprawność strażaków i zabytkowych strażackich sikawek konnych. W zawodach brały udział ośmioosobowe drużyny z Polski i innych krajów europejskich. Rangę owej imprezy dodała czynna obecność naszej orkiestry. Z placu przykościelnego w strugach zimnego deszczu marszowym krokiem kierowaliśmy się w stronę miejscowego stadionu sportowego. Tam na murawie zlanej deszczem, daliśmy efektowny pokaz musztry paradnej dla zachęcenia strażaków do zmagań konkursowych.


Płoty

Boże Ciało Płoty Boże Ciało 07.06.2012 r

W święto Bożego Ciała Orkiestra zagrała na Mszy Św. w amfiteatrze płotowskiego parku. Pan Kapelmistrz dba, aby w naszym repertuarze nie zabrakło utworów religijnych, które uszlachetniają tak ważne uroczystości.


Schwedt (Niemcy)

Schwedt Schwedt (Niemcy) 02.06.2012 r.

Do Schwedt zostaliśmy zaproszeni na tamtejsze Targi Rzemiosła. Wyjechaliśmy z Płotów wczesnym rankiem aby zdążyć na miejsce na godzinę 9.00. Dzień był bardzo chłodny i wietrzny. Orkiestra mimo wszystko dała piękny koncert przed monumentalnym i pięknym budynkiem teatru. Przepiękne niebo tego zimnego dnia zrekompensowało nam dokuczliwy chłód. Po występie zwiedziliśmy prezentowane stoiska wystawców.


Maszewo

Maszewo Maszewo 26.05.2012 r.

Zostaliśmy zaproszeni na Powiatowe Obchody Dnia Strażaka Ochotniczych Straży Pożarnych, które odbyły się w Maszewie. Najpierw zagraliśmy Mszę Świętą w kościele, a następnie w korowodzie za bryczkami konnymi poprowadziliśmy ulicami miasta wszystkich strażaków i mieszkańców nad jezioro Maszewskie, gdzie odbywał się piknik strażacki. Tam zagraliśmy nad samą wodą koncert dla licznie zgromadzonej publiczności.


Sławno

Sławno Sławno 20.05.2012 r.

W Sławnie odbył się 44 Festiwal Orkiestr Dętych. W drodze do Sławna podczas postoju na parkingu odbyła się jeszcze jedna próba musztry, utwierdzająca zespół w przekonaniu, że cała ciężka praca wykonana na treningach nie poszła na marne. Na miejscu przywitała nas piękna słoneczna pogoda. Po przebraniu formowaliśmy się jak i inne orkiestry do paradnego przemarszu ulicami miasta na główny plac w mieście. Zebrało się 9 orkiestr między innymi Sławno, Lwówek, Postomino, Świdwin, Ustronie Morskie, Chełmno, Iwanowice, Czajków i My. Wszystkie orkiestry pokazały świetną formę. Przedstawiliśmy nasz pokaz musztry paradnej przy aplauzie bardzo licznej sławieńskiej widowni. Niestety po koncercie scenicznym musieliśmy od razu wracać do Płotów. Telefonicznie powiadomiono naszego Kapelmistrza Pana Kamila, że zajęliśmy pierwsze miejsce, pokonując aż osiem orkiestr. Był to bardzo udany występ, młodzież stanęła na wysokości zadania, a układ choreograficzny ułożony przez Panią Agnieszkę Kraszewską zyskał największe uznanie w oczach Jury konkursu.


Niechorze

Niechorze Niechorze 05.05.2012 r.

Tegoroczne Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w połączeniu z 65-leciem Ochotniczej Straży Pożarnej w Niechorzu odbyły się w macierzystej jednostce OSP w Niechorzu. W uroczystości wzięły udział ważne osobistości świata polityki, drużyny Straży Pożarnych, oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy Niechorza. Orkiestra w bardzo zimny i deszczowy dzień poprowadziła ulicami miasta zebrane pododdziały strażackie do parafialnego Kościoła, gdzie zapewniliśmy oprawę Mszy Świętej. Po Mszy wszyscy uczestnicy uroczyście pomaszerowali za Orkiestrą pod Remizę Ochotniczej Straży Pożarnej gdzie w dalszej części uroczystości świętowała społeczność strażacka. Zagraliśmy również krótki koncert z balkonu budynku Centrum Ratownictwa, skąd dźwięki rozlegały się na całe miasteczko.


Płoty

Koncert dla rodziców Koncert dla rodziców Płoty 28.04.2012 r.

W tym dniu zagraliśmy koncert dedykowany naszym Rodzicom i wszystkim zwolennikom Orkiestry. W repertuarze znalazła się muzyka marszowa oraz utwory muzyki filmowej. Wielkie brawa dostaliśmy podczas prawykonaniu w naszej orkiestrze utworu „Moment For Morricone" kompozycji Jacoba De Haana. Mimo tego, że jest to bardzo trudny utwór wykonaliśmy go brawurowo. Wspaniale bawiliśmy się podczas wspólnej zabawy z publicznością w rytmie Walca Straussa, którą zainicjował nasz Pan Kapelmistrz. Niebywałą gratką były prezenciki, które dostali nasi licznie przybyli goście. Były to śliczne miniaturki instrumentów, w których zrobieniu bardzo pomógł nam nasz Płotowski rzeźbiarz Pan Wojciech Bernasiński,. Każdy z nas otrzymał również koszulkę Polskiej Reprezentacji z Godłem Narodowym na piersi i wypisanym na plecach pseudonimem oraz numerkiem jak w drużynie piłkarskiej. Udało się to zrealizować dzięki sponsorowi, którego zna tylko nasz Kapelmistrz :). Wystawiona też została pierwszy raz publicznie Kronika Orkiestry Tom II, obrazująca nasze zmagania, sukcesy i osiągnięcia podczas minionych występów i licznych Orkiestrowych wyjazdów. Długo będziemy pamiętać nasz udany występ, koncert który stał się już tradycją i organizowany jest co roku.


Łobez

Łobez MażoretkiŁobez Mażoretki 15.04.2012 r.

W Łobzie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Mażoretek - strefy Północno Zachodniej. Na imprezie tej zaprezentowało się wiele formacji tanecznych. My gorąco dopingowaliśmy nasze dziewczyny ze składu młodszego (juniorki) i starszego (seniorki). Występ można zaliczyć do bardzo udanych. Dziewczyny zajęły trzy trzecie miejsca, dwa drugie i jedno pierwsze, wywalczone przez Patrycję Ziółkowską w solowym występie. Z Mistrzostw Polski Mażoretek dziewczyny przywiozły sześć pucharów, które wzbogacą naszą kolekcję.


Boże Narodzenie 2011

Boże Narodzenie 2011Boże Narodzenie - 24.12.2011

W świąteczny poranek w naszym Parafialnym Kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Płotach rozbrzmiewały piękne polskie kolędy. Orkiestra tym razem wystąpiła bez naszego Kapelmistrza, ale pod czujnym okiem Pana Franciszka Gródeckiego. Niespodzianką dla płotowskich parafian było wysłuchanie kilku kolęd zaśpiewanych przez Ksawerego Kuleszę naszego perkusistę.


Płoty

PłotyPŁOTY ŚWIĘTO WYZWOLENIA 11.11.2011

W Płotach odbyły się Powiatowe Obchody Święta Odzyskania Niepodległości. Początek stanowiła Msza Święta w Kościele Paraflialnym, Orkiestra z dumą odegrała "Rotę". Wielu ludziom zabłysnęły w oczach szczere łzy. Po mszy mażoretki z Orkiestrą poprowadziły całą płotowską społeczność wraz z delegacjami i zaproszonymi gośćmi pod obelisk przy Urzędzie Miejskim w Płotach. Tam odbyła się część oficjalna z udziałem Starostwa oraz Władz Naszego Miasta. Występ Orkiestry mimo przejmującego chłodu był wzniosłym dowodem jak młodzi ludzie czują przynależnośc do swego Narodu. Mogliśmy usłyszeć między innymi Melodie Patriotyczne. W dalszej części uroczystości wszyscy udali się do Nowego Zamku gdzie obejrzeli uroczystą akademię, w której wystąpili nasi orkiestranci. Akademię prowadził trębacz Bartek a Adrian odegrał utwór solo na trąbce "Legiony to...". Gdy akademia dobiegała końca na scenę wstapili Państwo Krystyna i Mieczyslaw Drużyńscy, fundatorzy nowej buławy dla tamburmajorki, którą uroczyście wręczyli mażoretce Patrycji.


Parafiada

ParafiadaPŁOTY - 02.10.2011

Druga w tym roku "PARAFIADA", czyli festyn rodzinny na rzecz remontowanego Kościoła Parafialnego w Płotach. W akcję tą włączyło się wiele instytucji, była loteria fantowa, atrakcje kulinarne, występy zespołów folklorystycznych. Orkiestrę naszą zaprosił Ks. Proboszcz Jerzy Senderek, dźwięki z instrumentów z wielką siłą unosiły się nad głowami biesiadników. Po występie Pan Kapelmistrz w równym szyku wyprowadził nas w rytmie rytmicznego marsza a publiczność żegnała nas burzą oklasków. Jak zwykle można było na nas liczyć. Zawsze niezawodnie integrujemy się w takich akcjach, a tym bardziej gdy chodzi o nasze rodzinne miasto Płoty.


Gryficka Rega

Gryficka RegaGryficka Rega - 01.10.2011

Tegoroczna Gala Festiwalowa konkursu „GRYFICKA REGA„ odbyła się 01.10.2011 r. w Pogorzelicy. Starosta Gryficki Pan Kazimierz Sać wręczył nagrody dla nominowanych w tym prestiżowym konkursie. Wyróżnienie dla naszej Orkiestry w kategorii „AMBASADOR POWIATU„ odebrała Pani Agnieszka Kraszewska Choreograf i Pana Franciszek Gródecki Prezes Orkiestry. Cała uroczystość przebiegała w bardzo miłej atmosferze, gościem honorowym był znany polski aktor filmowy i teatralny Wiktor Zborowski.


Pasewalk

PasewalkPASEWALK (NIEMCY) - 11.09.2011

Wyjazd na zaproszenie Burmistrza Miasta Pasewalk na Niemiecko-Polskie obchody sportowo-kulturalne. Z Polski zaprezentowała się min. nasza Orkiestra wraz z mażoretkami. Publiczność niemiecka mimo żaru lejącego się z nieba owacyjnie oklaskiwała nasz bardzo udany występ sceniczny a także pokaz musztry paradnej. Po prezentacji pojawiły się kolejne zaproszenia na występy do innych niemieckich miast.


Grill

GrillGRILL ORKIESTROWY PŁOTY - 03.09.2011

Po zajęciach Orkiestry nasza młodzież spotkała się na wspólnym grillu zorganizowanym przez rodziców. Miejscem spotkania była przystań kajakowa nieopodal naszego Zamku w Płotach. Były niespodzianki kulinarne, domowe wypieki i wspaniała zabawa do późnych godzin. Zaproszeni goście, rodzice jak i młodzież bawili się świetnie. Gościliśmy m.in. Państwa Drużyńskich z Apteki Rodzinnej, Panią Dorotę Tarczyńską wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej, Pana Redaktora Stanisława Razmusa oraz byłych członków Orkiestry.


Nowiny

NowinyNOWINY - 21.08.2011

Jednym z punktów programu w ramach naszego pobytu na warsztatach muzycznych w Morawicy był udział w dożynkach Gminy Sitówka-Nowiny, które odbyły się na terenie remizy OSP w Kowali. Podczas bogatego programu artystycznego wystąpiła również nasza Orkiestra wspólnie z Gminno-Szkolną Orkiestrą Dęta Nowiny pod batutą Kapelmistrza Józefa Janoszka. Po wspólnym koncercie dodatkowo Płotowska Orkiestra zachwyciła mieszkańców tamtejszej gminy SHOW - przygotowanym przez naszego Pana Kapelmistrza, natomiast mażoretki zauroczyły widowiskowym pokazem przygotowanym przez Panią Choreograf.


Dobra Szczecińska

Dobra SzczecińskaDOBRA SZCZECIŃSKA - 15.08.2011

Zostaliśmy zaproszeni do Dobrej Szczecińskiej na tamtejsze Święto Dożynkowe. Nasz występ stanowił oprawę mszy świętej w miejscowym kościele. Po mszy w barwnym korowodzie przemaszerowaliśmy na teren sportowo-rekreacyjny, gdzie zaprezentowaliśmy się w koncercie i pokazie musztry paradnej co stanowiło największą atrakcję tamtejszego Święta Plonów. Wszyscy podziwiali kunszt i profesję pokazaną przez młodzież z Płot.


Goleniów

GoleniówGOLENIÓW - 1-3.07.2011

III Festiwal Hanzeatycki. Nasza Orkiestra przybyła na pierwszy dzień trwającego festiwalu. Od godz.13.00 odbywały się prezentacje Orkiestr Dętych. Nasz pokaz wzbudził ogromne zainteresowanie. Żywiołowa publiczność oklaskiwała nasze profesjonalne przygotowanie. Niezwykłym dopełnieniem było odtańczenie przez naszych orkiestrowych śmiałków Poloneza wraz z mieszkańcami Goleniowa co dodatkowo dało pokaz integracji z gospodarzami tej pięknej kolorowej imprezy.


Władysławowo

WładysławowoWŁADYSŁAWOWO - 24.06.2011

Była to "REWIA ORKIESTR DĘTYCH ", na którą zostaliśmy zaproszeni przez gospodarzy jak co roku. Wystąpiliśmy razem z innymi znakomitymi Orkiestrami dętymi m.in. Drawska Pomorskiego, Żukowa, Myśliborza, Pucka i Władysławowa. Nasza Orkiestra oprócz kunsztownie wykonanych utworów marszowych, dynamicznej musztry paradnej, błyskotliwych utworów scenicznych, wyróżniła się wśród innych orkiestr posiadaniem sekcji mażoretek, które dały piękny pokaz tańca i dziewczęcego wdzięku.


Łobez

ŁobezŁOBEZ - 05.06.2011

Międzynarodowy Przegląd Orkiestr Dętych i Big Bandów 2011. Na tym właśnie Festiwalu w 2005 r. nasza Orkiestra zadebiutowała. Godz.10.00 rozpoczęcie tradycyjnie "przemarszem gwiaździstym" ulicami miasta. W tym święcie muzycznym wzięły udział orkiestry z innych także miast min. Drawska Pomorskiego, Łobza, Świdwina, Postomina, Goleniowa, Ustronia Morskiego, Gryfic. Do Łobza przyjechały także orkiestry z Rosji, Białorusi, Ukrainy i Niemiec. W ogólnej klasyfikacji zdobyliśmy wyróżnienie oraz II miejsce za pokaz musztry paradnej, a także puchary dla Pana Kapelmistrza i Pani choreograf za przygotowanie naszej Orkiestry na bardzo wysokim poziomie. Rzeczą bardzo wzniosła było odegranie przez wszystkie przybyłe Orkiestry hymnu Unii Europejskiej.


Gryfice

GryficeGRYFICE - 04.06.2011

Wojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych OSP. W rywalizacji udział wzięły orkiestry ze Sławna, Gryfic i nasza Orkiestra. Zdobyliśmy II miejsce i największe brawa za znakomity dynamiczny nowy układ musztry paradnej, przygotowany przez Panią choreograf. Mieliśmy okazję występu w nowych strojach, które bardzo przypadły do gustu publiczności i mieszkańcom Gryfic. Poza konkursem wystąpiła orkiestra z Goleniowa.


Pobierowo

PobierowoPOBIEROWO - 14.05.2011

Koncert w wykonaniu naszej Orkiestry i mażoretek podczas Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka w Pobierowie stanowił znakomitą część artystyczna. Oprócz występu przed remizą strażacką przemaszerowaliśmy korowodem z mażoretkami do miejscowego kościoła, gdzie powierzono nam muzyczną oprawę mszy świętej. Zaproszenie naszej Orkiestry na tak ważne wydarzenie "Społeczności Strażackiej " było dla nas wielkim wyróżnieniem .